+90 (242) 244 90 41

Sosyal Medyada Biz}

Önce bizden duyun !!!
Sigorta ile aklınıza takılan bilmek istedikleriniz ve daha fazlası...
TÜMÜNÜ GÖR

Duyuru

Trafik Sigortasında şirketlerin fiyat politikası yüzünden hem acente hem de müşteri mağdur olunca harekete geçildi. Acenteler, ‘tek fiyat’ sistemine dönülmesini istiyor.

Antalya’da Sigorta Acentesi Arif Taşcı‘yla yaptığımız söyleşide;”Bu durumun çözülmesi için tıpkı Deprem Sigortalarında olduğu gibi tek fiyat uygulaması şart. Kaza yapana ceza, yapmayana indirim olursa vatandaş da mağdur olmaz.

Trafik sigortasında firmalar arasındaki fiyat uçurumu yüzünden arada kalan sigorta acentelerinin, uygulamada tek fiyata geçilmesi konusunda tek ses olması gerektiğini söyledi”.

14 FİRMA BİRLİKTE ÇALIŞIYOR
Normalde tek sigorta şirketi yeterliyken 14 firmayla birden çalıştıklarını ancak daha uygun fiyat veren 15’ncı firma olduğu taktirde bunu vatandaşa anlatmakta güçlük çektiklerini belirten Sigorta Acentesi Arif Taşcı, “Konuyu ilgili Dernekler aracılığıyla Bakanlığa sunulmak için bir rapor hazırlandığını biliyoruz. Mevcut sistemde hem vatandaş hem biz mağdur oluyoruz.”dedi.

Şirketlerin verdiği trafik sigortası fiyatlarının karşılaştırılabildiği Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) sisteminden pek çok kişinin haberdar olmadığını dolayısıyla acentelerin günah keçisi olarak görüldüğünü vurgulayan Taşcı şunları söyledi: “Bir firma bir araca 780 lira fiyatı çıkarırken, diğeri 3 bin 600 lira fiyat belirliyor. Bu serbest piyasa ekonomisiyle açıklanamaz. Rekabete bile aykırı. Bu durumun incelenmesi gerektiğini kaydetti.”

SAAT BAŞI FİYAT DEĞİŞİYOR
Sigorta Acentesi Arif Taşcı, “Sigorta firmaları saat başı kafalarına göre fiyat değiştiriyorlar. 920 liraya kestiğimiz sözleşmenin fiyatı 1 saat sonra bin 100 lira oluyor. Vatandaşa bu durumu anlatmak mümkün olmuyor” diye konuştu. Haber Antalya

antalya sigorta acenteleri

ucuz sigorta

ucuz trafik sigortası

antalya ucuz trafik sigortası

trafik sigortası teklif al

Antalya trafik sigortası

Muratpaşa sigorta acentesi