+90 (242) 244 90 41

Sosyal Medyada Biz}

Önce bizden duyun !!!
Sigorta ile aklınıza takılan bilmek istedikleriniz ve daha fazlası...
TÜMÜNÜ GÖR

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Teklif Oluştururken Hasarsızlık Geçmişimi Göz Önünde Bulunduruyor musunuz?
Karşılaştırma sırasında paylaşmış olduğunuz bilgiler ışığında sigorta şirketleri ve tramer uygulamalarından bütün geçmiş bilgilerinize ulaşılabilmektedir. Bu bilgilere dayanarak hasarsızlık geçmişiniz de teklif oluşturulurken dikkate alınmaktadır.
Anlaşmalı Servis Uygulaması Nedir?
Sigorta şirketleri sigortalılarına daha hızlı ve kaliteli hasar hizmeti verebilmek için otomotiv sektöründeki firmalar ile onarım anlaşmaları yapmaktadır.

Anlaşmalı servis uygulaması, sigorta şirketleri tarafından yaygın yetkili otomotiv servisleri aracılığı ile belge ve bilgi iletişimini en aza indirerek hasarları sigortalıların parasal ödeme kaygısı olmadan kısa süre içerisinde sonuçlandırmak amacı ile sigortalıların hizmetine sunulmuştur.

Otomotiv sektörünün yeterlilik ve kalite belgesi vererek açtığı servisler sigortacılık işlemlerinde de gerekli deneyime sahip personel çalıştırdıkları için hasarların en kısa sürede sonuçlanmasına yönelik her türlü bilgiyi doğrudan sigortalılara aktarabilmektedirler.

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçemin Kapsamına Dahil Ettirebilir miyim?
Aracınızın üzerinde fabrika çıkışında varolan orijinal aksesuarlar teminata dahildir. Poliçe düzenlenmeden bu durumu sigorta şirketine bildirmeniz gerekmektedir. Kasko sigortanız yapılırken ek aksesusarlarıbildirebilirsiniz. Ek aksesuarlar için ek teminat düzenlenerek kasko poliçesi kapsamı içinde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bildirmediyseniz aracınızdaki orjinal olmayan parçalar araç kasko bedelinden düşülmektedir.

Orijinal olmayan aksesuarları ise marka, tip, seri numarası ve bedel olarak ayrıca beyan ederek poliçe teminatlarınıza dahil ettirebilirsiniz.

Bunun dışında kasko ek teminatlarından biri olan “eskime payı düşmeme” teminatı ile herhangi bir hasar durumunda aracınızda parça değişimi yapılması halinde değişen parçaların bedeli kasko sigortanız tarafından ödenmektedir.

Kusurun %100 Karşı Tarafta Olduğu Bir Kazada Kasko Sigortamdan Yararlanırsam Hasarsızlık İndirimim Bozulur mu?
Karşı tarafın tam kusurlu olduğu kazalarda kaskonuzdan hasar talep etmeniz halinde hasarsızlık indiriminizi kaybetmezsiniz.

Kaza halinde kusurunuzun olmadığı resmi olarak belgelendirilmiş ise, sigorta şirketiniz hasar bedelini karşı tarafın sigortasından tazmin edeceği için sizin sigortanız bozulmamış olur ve hasarsızlık indiriminiz zarar görmez.

Hasarsızlık indirimi için sigorta sürekliliğinin esas olduğu unutulmaması gerekir. Bitiş tarihinden önce yenilenmeyen kasko sigortalarında sigortalı hasarsızlık indirimini kaybedebilir.

.
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.